BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megdöccent picit az amerikai kiskereskedelem

Az elemzők meglepetésére nem bővült, hanem helyben maradt a kiskereskedelmi forgalom áprilisban az Egyesült Államokban.

2024. május 15. szerda, 21:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A washingtoni kereskedelmi minisztérium statisztikai intézetének szerdán közölt adatai szerint nem változott havi szinten a kiskereskedelmi forgalom a márciusi 0,6 százalékos bővülés után. Az elemzők 0,4 százalékos növekedést prognosztizáltak.

Az autóeladások nélküli kiskereskedelmi forgalom 0,2 százalékkal nőtt a múlt hónapban a márciusi 0,9 százalékos bővülést követően, autóeladások és az üzemanyag nélkül számított kiskereskedelmi forgalom 0,1 százalékkal csökkent havi összehasonlításban.

Az autókat, az üzemanyagot, az építőipari termékeket, valamint a vendéglátást nem számítva a kiskereskedelmi forgalom 0,3 százalékkal csökkent az áprilisi havi összevetésben, miután februárhoz képest márciusban 1 százalékkal bővült. Ez az a kiskereskedelmi magforgalom az, ami a leginkább megfelel a fogyasztói kiadásoknak.

A legnagyobb zsugorodást a nem bolti kiskereskedők forgalma érte el, ami mintegy 1,2 százalékos volt, miközben a benzinkutak forgalma 3,1 százalékkal bővült.

Éves szinten az amerikai kiskereskedelem forgalma 3 százalékkal bővült áprilisban, miközben márciusban 3,8 százalékkal nőtt.

A lakossági fogyasztás a gazdasági teljesítmény több mint kétharmadát adja az Egyesült Államokban.

Nagy bejelentésre készül Joe Biden, folytatódik a keménykedés Kínával
Vajon komoly intézkedésekről vagy csupán erőfitogtatásról lehet szó? Ha többre kíváncsi, itt olvashat tovább.
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet