BUX 138308.85 0,5 %
OTP 44310 0,75 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nincs ok panaszra a Volkswagennél, hasítanak a tömegmárkák

Jelentős forgalomnövekedést könyvelt el tavaly a Core márkacsoport részét képező öt márka. 2024-ben az értékesítés további növekedésére számítanak több kulcsfontosságú régióban.

2024. március 28. csütörtök, 05:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Volkswagen-csoporthoz tartozó tömegmárkák (Core csoport) összesített árbevétele tavaly 21 százalékkal 138 milliárd euróra nőtt, a működési eredmény 80 százalékkal 7,3 milliárd euróra emelkedett – közölte a konszern márkáinak magyarországi importőre.

A Core márkacsoport részét képező öt márka – Volkswagen, Skoda, SEAT/CUPRA valamint Volkswagen haszonjárművek (VWN) – jelentős forgalomnövekedést könyveltek el tavaly, az összesített értékesítés 2023-ban 4,826 millióra nőtt, amely éves szinten 19 százalékos növekedés.

Ennek több mint felét a Volkswagen márka adta 2,519 millió darabbal, amely 13 százalékkal haladja meg a 2022-es adatokat.

A Skoda globális eladásai 866 800-ra (18,5 százalék), a SEAT/CUPRA modelleké 602 ezerre (28 százalék) nőttek, a VWN márka értékesítési volumene 25 százalékkal 423 ezerre emelkedett 2023-ban.

Thomas Schäfer, a Volkswagen AG igazgatótanácsának tagja, a Core márkacsoport vezetője, illetve a Volkswagen személyautók márka vezérigazgatója kiemelte: egyre hatékonyabb a márkacsoporton belüli szoros együttműködés, a decemberben elfogadott Performance-program 2024-től a termékköltségek optimalizálásával és csökkentésével járulhat hozzá a csoport hosszú távon fenntartható növekedéséhez.

A közlemény a kilátások kapcsán megjegyezte, hogy idén az értékesítés további növekedésére számítanak olyan kulcsfontosságú régiókban, mint Észak-Amerika, vagy a Skoda számára új piacot jelentő Vietnám.

A tájékoztatás szerint a Volkswagen a volumenmárkáinál továbbra is 8 százalék operatív hozamot céloz meg 2026-ra.

A németek még mindig bíznak a Volkswagenben
Februárban több mint 217 ezer új autó került forgalomba Németországban. Ez 5,4 százalékos, kerekítve 11 ezer darabos növekedést jelent az egy évvel korábbi szinthez képest. Ugyanakkor a német piac is bőven elmarad a járvány előtti eredményektől.
Vermes Ádám
Vermes Ádám
Vezető szerkesztő
Diplomáit az Eötvös Loránd Tudományegyetem politológia alapszakán, majd közpolitika szakirányú politikatudományi mesterképzésén szerezte. Egyetemi évei alatt több, közélettel foglalkozó szervezetnél dolgozott szakmai gyakornokként, emellett az Országgyűlés Hivatala parlamenti ösztöndíjas programjában is részt vett. Szakmai pályafutását politikai elemzőként kezdte a Méltányosság Politikaelemző Központnál, majd újságíró-szerkesztőként és önkormányzati sajtóreferensként szerzett tapasztalatot. 2023 óta az Economx munkatársa, jelenleg felelős szerkesztőként dolgozik. Rendszeresen készít interjúkat hazai és nemzetközi szakértőkkel, valamint tudósít szakmai konferenciákról, különös tekintettel a mesterséges intelligencia, a pénzügyi innováció és a munkaerőpiaci átalakulás kérdéseire. Írásaiban kiemelt figyelmet fordít a technológiai változások gazdasági és társadalmi hatásaira.

Ez is érdekelhet