BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Becsődölt Balmazújváros, nem kapnak bért a dolgozók

Legutóbb sem tudta a közgyűlés megszavazni a költségvetés, most pedig már fizetni sincs miből.

2023. november 8. szerda, 05:33

Fotó: Balmazújváros Facebook oldala / Borza János
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem tudja a megadott határidőig kifizetni a béreket a balmazújvárosi önkormányzat. Az ATV értesülései szerint a költségvetést sem sikerült a közgyűlésnek elfogadnia, és a fizetéseket pedig mostanra nincs miből utalni, sőt, sem a fűtés, sem az áramszámlát nem tudják kifizetni.

A kialakult helyzet miatt már egy egész kiszolgáló osztály felmondott a polgármesteri hivatalban.

A 24.hu számolt be róla még október végén, hogy politikai csatározások vezettek a csődhöz, mivel hónapok óta késik két olyan rendelet elfogadása, ami a város működéséhez lenne szükséges.

A tavalyi költségvetést-módosítás és a zárszámadás elfogadását kormánypárti és független képviselők akadályozzák, mivel szerintük nem áll rendelkezésre elegendő információ ahhoz, hogy szavazni lehessen róla.

Hegedűs Péter polgármester akkor azt nyilatkozta, november 3-ig kellene megszületnie a döntésnek, különben a város nem tud hozzáférni az államkincstári forrásokhoz, ami miatt több száz városi dolgozó maradhat fizetés nélkül.

Mi folyik itt? Sorra hullanak a nagyreményű cégek Magyarországon
Idén eddig mintegy 10 ezer céget számolták fel, tavaly ez a szám 8111, 2021-ben 4359 cég szűnt meg. Az építőipar különösen megsínyli ezt az időszakot.
Bővebben--->
Zádori Bence
Zádori Bence
Szerkesztő
Újságírói tanulmányait 2018-ban végezte el a Szegedi Tudományegyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszékén. Első munkáit még kulturális újságíróként, a ContexUs hasábjain írta, később a szegedi egyetem sajtóosztályán szerkesztette az egyetemi magazint, gyakornokként. 2021 tavaszától egészen 2023-ig Szeged helyi ügyeivel foglalkozott, többek között a helyei egyetemi és kulturális közösségekkel, a tudományos élettel, emellett pedig a városi közgyűlés egyik tudósítója volt. 2023 júliusában csatlakozott az Economx csapatához, mely akkor még Napi.hu-ként volt ismert. Főként a mesterséges intelligencia, a technológiaipar, a turizmus és a belpolitika témájában ír. Hobbija a hátizsákos utazás és a filozófia.

Ez is érdekelhet