Bezár a nagy múltú magyar gyár - bajban a dolgozók
Bejelentette a termelés befejezését a Szarvasi Vas-Fémipari Zrt. Az ötvenes évek óta működő magyar gyárból több száz ember kerül utcára – közölte a cég a Klubrádióval.
Bezár a nagy múltú magyar gyár - bajban a dolgozók
Bejelentette a termelés befejezését a Szarvasi Vas-Fémipari Zrt. Az ötvenes évek óta működő magyar gyárból több száz ember kerül utcára – közölte a cég a Klubrádióval.
Csődeljárást indítana az egyik önkormányzati cégnél a hódmezővásárhelyi polgármester
Csődeljárás megindítására tett javaslatot a Hódmezővásárhelyi Működtető és Szolgáltató (HMSZ) Nzrt.-nél Márki-Zay Péter (független) polgármester, a közgyűlés többségét adó Fidesz-frakció nem támogatja a kezdeményezést - írja az MTI.
Tőzsdére menne Kína legnagyobb cége
A kínai államtanács engedélyezte a Sinopec, a legnagyobb ázsiai olajfeldolgozó benzinkutak működtetésével foglalkozó Sinopec Marketing Co. leánycégének, hogy tőzsdére vigye részvényeit - írja az MTI.
Nagy a baj a vállalatoknál
Sok vállalat nem képes megfelelően reagálni a munkaerőhiányra, ami óriási fluktuációhoz és kaotikus helyzethez vezethet.
Átlagosan 332 ezer forint bónuszt kapnak a magyar munkavállalók
A magyar munkavállalók 14 százaléka kap bónuszt, átlagosan bruttó 332 ezer forint értékben - írja a Világgazdaság a Workania állásportál által működtetett fizetesek.hu oldal felmérésére hivatkozva.