BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tőzsdére menne Kína legnagyobb cége

A kínai államtanács engedélyezte a Sinopec, a legnagyobb ázsiai olajfeldolgozó benzinkutak működtetésével foglalkozó Sinopec Marketing Co. leánycégének, hogy tőzsdére vigye részvényeit - írja az MTI.

2019. január 20. vasárnap, 13:46

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az államtanácsi engedély azt jelenti, hogy elhárult az utolsó akadály a több mint 30 ezer benzinkutat üzemeltető cég tőzsdei bevezetése elől, és a Sinopec megkezdheti a kibocsátással kapcsolatos részletek kidolgozását.

A Sinopec Marketing Co. tőzsdei bevezetése négy éve húzódik.

A Bloomberg úgy értesült, hogy a Sinopec az idén tervezi bevezetni cége részvényeit a hongkongi értéktőzsdén, piaci megfigyelők szerint erre valamikor az utolsó negyedévben kerülhet sor.

A kibocsátásból most 5-6 milliárd dollár bevételre számít a Sinopec, ami jóval kevesebb a 2016-ban becsült 10 milliárd dollárnál. A várható bevételcsökkenés okát elemzők a tőzsdén kialakult helyzettel, illetve azzal magyarázzák, hogy romlottak a Sinopec Marketing bővülési kilátásai.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet