Megszavazták: felfüggesztik a pedagógus teljesítményértékelési rendszert
A tiszás többség a szakbizottságban most zöld utat adott annak, hogy felváltsák a Pintér Sándor minisztériumától örökölt tanári teljesítményértékelési rendszert.
Kompenzációt kapnak a pedagógusok, még a választás előtt elutalják
A pedagógus szakszervezetek Maruzsa Zoltánnal tárgyaltak, és azt az ígéretet kapták, hogy bruttó 152 ezer forint egyszeri juttatást kapnak még a választások előtt a tanárok.
Ezerrel varratják a kokárdát diákokkal és nyugdíjasokkal – senki nem tudja, miért
Januárban érkezett az alapanyag, február közepére kész kell lennie az ezres nagyságrendű mennyiségnek. Tanárok, diákok és nyugdíjasok túlórában varrják a kokárdákat országszerte, miközben sokakban felmerül: mi indokol ekkora darabszámot, és mi történik, ha nem készül el időben?
Hibázott a kormány, de állítja, már korrigálta a tanárok bérét – megszólalt a Belügyminisztérium
A központi számításnál kimaradt a tavalyi, teljesítményértékelésért járó fejenként bruttó 20 ezer forintos bérfedezet, ezért az idei 10 százalékos pedagógusbéremeléshez szükséges előirányzat alacsonyabb volt a kelleténél. A Népszava szerint a kormány már kétszer korrigált, de a szakszervezet még mindig nem elégedett. A Belügyminisztérium cikkünk megjelenését követően közölte, hogy Maruzsa Zoltán a szakszervezeteknek írt levelében nem ismert el semmiféle hibát, és a lap nem is jól számolta ki a pedagógusok idei béremelését.
Van, ahol már a tanterv része a ChatGPT
Görögország a generatív mesterséges intelligenciát hivatalosan is bevezeti a középiskolákban a ChatGPT Edu platform segítségével. A program célja a kreativitás, a kritikus gondolkodás és az együttműködés fejlesztése, a tanárok szerepének meghagyásával. A pilot program 2025 decemberében indul, és a teljes integráció 2026–2027-es tanévre várható.
Őszi szünet: ez lesz az első napja
Általában egy hetes, de most, a diákok örömére, közel két hétig tart majd az iskolamentes őszi szünet a nemzeti ünnep miatt.