Képesítés nélküli pedagógusok lepik el az iskolákat
Az elmúlt tanévben több mint ötezren tanítottak pedagógus végzettség nélkül a hazai iskolákban és óvodákban, ami a Pedagógusok Szakszervezete szerint újabb bizonyítéka a súlyos tanárhiánynak.
Képesítés nélküli pedagógusok lepik el az iskolákat
Az elmúlt tanévben több mint ötezren tanítottak pedagógus végzettség nélkül a hazai iskolákban és óvodákban, ami a Pedagógusok Szakszervezete szerint újabb bizonyítéka a súlyos tanárhiánynak.
Magánakcióznak az iskolaigazgatók, jogellenesen küldenének el tanárokat
Egyre több pedagógus számol be arról, hogy a teljesítményértékelés során kapott alacsony pontszámra hivatkozva próbálják őket rávenni közös megegyezéssel történő távozásra. A szakszervezet szerint ez jogsértő, és néhány iskolaigazgató önkényes lépéséről van szó.
Hiába rúgták ki őket, mégis a tiltakozó tanároknak adott igazat a bíróság
A polgári engedetlenségben részt vállaló pedagógusok elbocsátását most jogellenesnek mondta ki a bíróság másodfokon. A Tanítanék szerint győzelmet arattak.
Becsapva érzik magukat a tanárok, szerintük korlátozták a béremelést
A PDSZ felmérése szerint a pedagógusok majdnem fele úgy érzi, hogy limitálták a kiemelkedő teljesítményűek számát, és sokan diszkriminatívnak tartják a jelenlegi teljesítményértékelési rendszert.
A BM csak a kiemelkedő pedagógusok bérét emeli meg
A tavalyi béremelés után további két alkalommal nő a pedagógusok bére, a teljesítményértékelés alapján szeptember 1-jétől, 2026. január 1-jétől pedig a következő évi béremelés során. Az újabb emelések első üteme elsősorban a kiemelkedően teljesítőket érinti, a többieknek várniuk kell a második ütemre.