BUX 138758.97 -0,53 %
OTP 44900 -0,04 %
header

sértés

11.
14.
11:00

A tenyésztők 120 milliót adnának a sertéskivitelre

A sertéstenyésztők összesen 120 millió forintnyi támogatást javasolnak az élő sertések kivitelére, ami kiloggrammonként mintegy 20 forintnak felel meg. Javaslatotukat a mai nap folyamán el is akarják fogadtatni a Vágóállat és Hús Terméktanács elnökségével - erről Tóth István, a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ) titkára beszélt a MOSZ Sertéstenyésztők Országos Választmányának mai ülésén.

Szerző(k):
Tóth Levente László
10.
17.
23:59

Varsó részlegesen feloldja a sertésimport-tilalmat

A lengyel kormány megszüntette a Franciaországból, Hollandiából és Portugáliából származó élő sertés, vaddisznó és az ezekből készült termékek bevitelének tilalmát, amelyet a sertéspestisveszélyre hivatkozva a nyár folyamán vezetett be. A importtilalmat azonban továbbra is fenntartják Románia, Szlovákia, Ukrajna, Németország és Spanyolország esetében - közölte az országos főállatorvos szóvivője.

Szerző(k):
Sebő Gábor