BUX 139160.86 -0,24 %
OTP 44960 0,09 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A tenyésztők 120 milliót adnának a sertéskivitelre

A sertéstenyésztők összesen 120 millió forintnyi támogatást javasolnak az élő sertések kivitelére, ami kiloggrammonként mintegy 20 forintnak felel meg. Javaslatotukat a mai nap folyamán el is akarják fogadtatni a Vágóállat és Hús Terméktanács elnökségével - erről Tóth István, a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ) titkára beszélt a MOSZ Sertéstenyésztők Országos Választmányának mai ülésén.

2001. november 14. szerda, 11:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Amenyiben a támogatást a feldolgozók nem szavazzák meg, úgy a tenyésztők sem támogatják szavazatukkal a húsipar idei és jövő évre tervezett támogatását - helyezte kilátásba Tóth. A MOSZ titkára szerint a 'hús és baromfiiparban együtt egy év alatt 15 milliárd forintnyi nyereséget könyveltek el', azaz Tóth nem ért egyet a húsipar idei rossz évére vonatkozó véleményekkel.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet