A lengyel kormány megszüntette a Franciaországból, Hollandiából és Portugáliából származó élő sertés, vaddisznó és az ezekből készült termékek bevitelének tilalmát, amelyet a sertéspestisveszélyre hivatkozva a nyár folyamán vezetett be. A importtilalmat azonban továbbra is fenntartják Románia, Szlovákia, Ukrajna, Németország és Spanyolország esetében - közölte az országos főállatorvos szóvivője.
