Lyukat ütnének a nyugdíjkasszán a szomszédban
Romániában liberális politikusok úgy növelnék az embere nettó jövedelmét, hogy csökkentenék a nyugdíjbefizetésüket. Ezzel az eddiginél is nagyobb lyukat ütnének a nyugdíjkasszán.
Lyukat ütnének a nyugdíjkasszán a szomszédban
Romániában liberális politikusok úgy növelnék az embere nettó jövedelmét, hogy csökkentenék a nyugdíjbefizetésüket. Ezzel az eddiginél is nagyobb lyukat ütnének a nyugdíjkasszán.
Több mint kétszeresére emelték Bukarestben a távhődíjat
Jóváhagyta a bukaresti közgyűlés szerdán, hogy az eddigi 143 lejről (10 610 forint) 346 lejre emeljék gigakalóriánként a távhőszolgáltatás díját április elsejétől kezdődően.
Romániában ismét csökkenni kezdtek a koronavírus-esetszámok
Romániában ismét csökkenni kezdett az újonnan diagnosztizált koronavírus-fertőzések száma, miután - a korlátozások eltörlését követő első két héten - átmenetileg erőre kapott a járvány. Az egészségügyi minisztérium szerdai összesítése szerint 3583 új fertőzést mutattak ki az utóbbi 24 órában: ez nagyjából megfelel ugyan az utóbbi két hét átlagának, de több mint 15 százalékos csökkenés az előző napi, és több mint 20 százalékos csökkenés a múlt szerdai adathoz képest.
Reszkessetek adófizetők! Beindult a kolozsvári metróprojekt
Tovább menetel előre a kolozsvári metróépítés, amely drágább lesz, mint a budapesti 4-es metró, és az építés alatt a felszínen óriási közlekedési káoszt fog okozni. Kérdés, hogy megéri-e.
Romániai munkások járnak rosszul cégük orosz tulaja miatt
Romániában gondot okozott egy vállalatnál a bérfizetés, miután a hatóságok zárolták a cég vagyonát, mivel egy az uniós szankciók hatálya alatt álló orosz üzletember az egyik tulajdonos.