Új ötlettel tárolnák a földgázt Romániában
Románia bányaüregekben akar földgázt tárolni, erre lehetőséget teremt az új bányatörvény – nyilatkozta pénteken Florin Spataru román gazdasági miniszter.
Új ötlettel tárolnák a földgázt Romániában
Románia bányaüregekben akar földgázt tárolni, erre lehetőséget teremt az új bányatörvény – nyilatkozta pénteken Florin Spataru román gazdasági miniszter.
Elérte Erdélyt is az élelmiszer-forradalom
Két kolozsvári vállalkozónak köszönhetően gőzerővel beindult Kolozsváron és Marosvásárhelyen is a Munch szolgáltatás, amely csökkenti a kidobott élelmiszer mennyiségét.
Kidobott levélszavazatok: feljelentést tesz a Nemzeti Választási Iroda
Feljelentést tett a Nemzeti Választási Iroda (NVI) csütörtökön a sajtóhírekben szereplő, útszélre dobott levélszavazatokkal kapcsolatban.
Szárazföldi kikötő épül dubaji pénzből Nagyenyeden
Egy dubaji vállalat tengeri kikötőinek összekötő állomása Erdély közepén lesz egy magyar lakta városban, a cég és beszállítói jókora területet foglalnak, tartós bevéltet hozva Nagyenyednek.
Erdélyi gazdák mentenék meg a romániai cukorgyártást
Az erdélyi cukorrépa-termesztők meg akarják vásárolni azt a cukorgyárat, amely terményeik nagyját felvásárolja, az üzlethez állami segítséget kérnek, ám egyelőre nem sok esély látszik a sikerre.