Tűz ütött ki a paksi atomerőműben
Kisebb tűz ütött ki szombat délelőtt a paksi atomerőmű 4-es blokkjának turbinagépházában - közölte honlapján az Országos Atomenergia Hivatal (OAH).
Tűz ütött ki a paksi atomerőműben
Kisebb tűz ütött ki szombat délelőtt a paksi atomerőmű 4-es blokkjának turbinagépházában - közölte honlapján az Országos Atomenergia Hivatal (OAH).
Paks: ismét teljes az üzem a 3. blokkban
Ismét százszázalékos teljesítménnyel üzemel a paksi atomerőmű 3. blokkja, amelynél péntek délelőtt egy villamos berendezés meghibásodása miatt védelmi működés lépett fel - adta hírül az MTI.
Tudatosan engednek sugárszennyezett vizet Fukusimánál az óceánba
Mivel eddig is simán beengedték az élővizekbe a tríciumot a világ atomerőmvei, nem olyan nagy gond, hogy a fukusimai katasztrófa deponált folyadékokat úgy engedik az óceánba, hogy az nem teljeskörűen semlegesített. Ez a japán szakértők érvelése - és ezzel nem csak a helyi halászok nem értenek egyet.
Meghibásodás Pakson, csökkent a teljesítmény
Generátorhiba miatt kellett lépni - vette észre az MTI.
Furcsa döntés Pakson, milliós fizetéssel felturbózva
Paks önkormányzata évek óta készül arra, hogy az atomerőmű bővítése után ki tudják szolgálni a növekvő városi forgalmat. Hamarosan elektromos buszok érkeznek, 2021-től pedig saját kézbe veszik a közösségi közlekedést és külön céget hoznak erre létre. Mindezt úgy, hogy egy általuk rendelt tanulmány szerint ez nem gazdaságos. A cég vezetője mindenesetre már az előkészítés időszaka alatt több mint bruttó 1 millió forintot kereshet.