BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meghibásodás Pakson, csökkent a teljesítmény

Generátorhiba miatt kellett lépni - vette észre az MTI.

2020. március 6. péntek, 10:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A paksi atomerőmű 2. blokkjának teljesítményét 240 megawattal csökkentették egy villamos berendezés meghibásodása miatt - közölte honlapján az atomerőmű.

Az Országos Atomenergia Hivatal tájékoztatója szerint egy generátor hibásodott meg, a blokk a normál teljesítmény 50 százalékán üzemel.

A blokk teljesítményét március 5-én 0.00 órakor csökkentették, a szakemberek dolgoznak a hiba elhárításán - írták.

Az eseménynek nincs hatása a nukleáris biztonságra, a másik három blokk működését nem befolyásolja.

Nem sokára kétmilliárdos karbantartás kezdődhet Pakson.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet