BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Paks: ismét teljes az üzem a 3. blokkban

Ismét százszázalékos teljesítménnyel üzemel a paksi atomerőmű 3. blokkja, amelynél péntek délelőtt egy villamos berendezés meghibásodása miatt védelmi működés lépett fel - adta hírül az MTI.

2020. március 13. péntek, 20:20

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az atomerőmű honlapján azt írta, hogy a blokk 14 óra 40 perckor újra névleges teljesítményén működött. Kovács Antal, az erőmű kommunikációs igazgatója az MTI-nek elmondta: a generátor hűtőrendszerének próbája során keletkezett hiba.

Az eseménynek nem volt hatása a nukleáris biztonságra.

Az erőmű 2. blokkja, amelynél március 5-én egy generátor hibásodott meg, továbbra is csökkentett - péntek délutáni adat szerint - 255 megawattos teljesítményen működik.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet