BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

otp_bank_nyrt.

08.
14.
00:00

Tudja fizetni az OTP a pluszterheket

A tranzakciós illeték egyszeri megemelése miatt lesz kisebb az OTP második negyedéves eredménye - jósolják az elemzők, akik szerint e nélkül a pótlólagos tétel nélkül a számviteli eredmény javult volna és a következő negyedévek működési feltételei is kedvezőek. Meglepetést leginkább a devizahiteles mentőcsomag okozhat még a következő hetekben, így a bankpapírra vonatkozó ajánlások többsége a kivárás/tartás.

Szerző(k):
Gerőcs Tamás
08.
12.
00:00

Indul a horvát postabank privatizációja

A horvát pénzügyminisztérium pénteken meghirdette honlapján a Hrvatska postanska banka (HPB) pénzintézet privatizációját. Az érdeklődők augusztus 31-éig jelezhetik befektetési szándékukat, szeptember 20-áig kell megtegyék a nem kötelező érvényű ajánlatot. Az államnak közvetlenül és közvetve összesen 99,13 százalékos részesedése van a HPB-ben, a kormány ezt teljes egészében eladná. 871 142 darab, egyenként 1100 kuna (mintegy 43 ezer forint), összesen 958,2 millió kuna névértékű részvényről van szó. A HPB az év első hat hónapjában 61,4 millió kuna nyereséget ért el, ez enyhe emelkedés az előző év hasonló időszakában elért 61 millió kunához képest. A június végén 17,8 milliárd kunát kitevő mérlegfőösszegét tekintve a HPB a hetedik legnagyobb bank Horvátországban. Korábban a Poslovni dnevnik horvát üzleti napilap kormány közeli, meg nem nevezett forrásra hivatkozva azt írta, hogy a HPB magánosítása iránt több bank, közöttük különösen az OTP érdeklődik, de megemlítették a belga KBC-t is.

Szerző(k):
Economx