Kezdődhet a szegedi ELI lézerközpont építése
Kezdődhet a szegedi ELI lézerközpont építése
Tudja fizetni az OTP a pluszterheket
A tranzakciós illeték egyszeri megemelése miatt lesz kisebb az OTP második negyedéves eredménye - jósolják az elemzők, akik szerint e nélkül a pótlólagos tétel nélkül a számviteli eredmény javult volna és a következő negyedévek működési feltételei is kedvezőek. Meglepetést leginkább a devizahiteles mentőcsomag okozhat még a következő hetekben, így a bankpapírra vonatkozó ajánlások többsége a kivárás/tartás.
Csányi feljelenti Lázárt
Az OTP arról tájékoztatta az ATV-t, hogy a bankvezér sem most, sem a jövőben nem kommentálja Lázár János vele kapcsolatos megjegyzéseit.
Felemás nap volt Budapesten
A BUX helyben járt, a főbb papírok árfolyama vegyesen változott hétfőn a pesti parketten.
Indul a horvát postabank privatizációja
A horvát pénzügyminisztérium pénteken meghirdette honlapján a Hrvatska postanska banka (HPB) pénzintézet privatizációját. Az érdeklődők augusztus 31-éig jelezhetik befektetési szándékukat, szeptember 20-áig kell megtegyék a nem kötelező érvényű ajánlatot. Az államnak közvetlenül és közvetve összesen 99,13 százalékos részesedése van a HPB-ben, a kormány ezt teljes egészében eladná. 871 142 darab, egyenként 1100 kuna (mintegy 43 ezer forint), összesen 958,2 millió kuna névértékű részvényről van szó. A HPB az év első hat hónapjában 61,4 millió kuna nyereséget ért el, ez enyhe emelkedés az előző év hasonló időszakában elért 61 millió kunához képest. A június végén 17,8 milliárd kunát kitevő mérlegfőösszegét tekintve a HPB a hetedik legnagyobb bank Horvátországban. Korábban a Poslovni dnevnik horvát üzleti napilap kormány közeli, meg nem nevezett forrásra hivatkozva azt írta, hogy a HPB magánosítása iránt több bank, közöttük különösen az OTP érdeklődik, de megemlítették a belga KBC-t is.