BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

otp_bank_nyrt.

09.
18.
12:27

Ezért jó a kivándorlás a kormánynak - rengeteget bukunk beruházási fronton

Tegnap Orbán Viktor azon meglepő kijelentés tette, hogy 2010-ben nem is volt (fülke)forradalom Magyarországon. Ma Orbán Gábor, az NGM államtitkára azt állította, hogy 2010 után nem unortodox gazdaságpolitika folyt, a növekvő kivándorlásnak viszont vannak pozitív hatásai. Úgy látja, van növekedési fordulat, az OTP és az MTA szakértője szerint nincs.

Szerző(k):
Economx
Papp Zsolt ,
09.
18.
09:16

Zöldül a kereskedelmi ingatlanpiac

Az épületek fenntarthatósági minősítése egyre nagyobb hangsúlyt kap világszerte, a tendencia pedig Magyarországon is mind inkább tetten érhető a fejlesztői koncepciókban - olvasható az OTP Ingatlan Befektetési Alapkezelő Zrt. és a Jones Lang LaSalle (JLL) ingatlan-tanácsadó közös helyzetértékelésében. Magyarországon ma már alig épül olyan spekulatív irodaház, amely ne törekedne valamelyik világszerte elismert minősítés megszerzésére.

Szerző(k):
Economx
09.
18.
00:00

Pongrácz Antal szinte minden OTP-részvényét eladta

Hétfőn 200 ezer OTP-részvényt adott el Pongrácz Antal, az igazgatóság alelnöke − jelentette be kedd reggel a bank. A 4367 forintos átlagárral számolva 873,4 millió forintos ügylet után a cégvezető tulajdonában mindössze 14 400 darab részvény maradt. Azok után, hogy júliusban Csányi Sándor elnök-vezérigazgató majdnem az összes részvényét eladta, kiemelt figyelem övezi az OTP vezetőinek részvénytranzakcióit. Az elmúlt hetekben nemcsak Csányi, hanem a menedzsment több tagja is jelentős tételben értékesített papírokat.

Szerző(k):
Beke Károly