Goldman Sachs szerint ötezer forintot ér az OTP
Goldman Sachs szerint ötezer forintot ér az OTP
Fedezékben a vevők a Bernanke-bejelentés előtt
Egyszázalékos mínuszban zárt a BUX, miután az összes vezető részvény lefelé vette az irányt. A BÉT részvényindexe 18 454 ponton állapodott meg, 174 ponttal keddi záróértéke alatt, ezzel a legrosszabbul teljesítő tőzsde volt a régióban és egész Európában is. A forgalom − kissé tovább csökkenve − 6,3 milliárd forintot tett ki, miután a vevők kivártak az este esedékes, hónapok óta fokozott érdeklődéssel várt Fed-döntés előtt. A nap vesztese a vezető részvények közül a Mol volt, itt egy határozottabb eladó szorította le 16 200 forintra az árfolyamot, ami 1,6 százalékkal marad el a kedditől. A délutáni órákban 16 150 alatt is járt a papír, a mélyrepülést kereskedők az INA irányításával kapcsolatban a horvát kormánnyal folytatott tárgyalások miatti bizonytalanságnak tulajdonították.
Másfél óráig beszélgetett Csányi a horvát rendőrökkel
Napközben horvát lapok már megírták, hogy a helyi rendőrség szerdán kihallgatta Csányi Sándort, aki az INA ügyében tárgyalt Zágrábban. Az OTP Bank közleménye szerint az üzletember nem gyanúsított és nem is tanú, a horvát ügyészség egyelőre csak vizsgálódik.
Fedezékbe vonultak a vevők Bernanke elől
Egy százalékos mínuszban zárt a BUX miután a Mol és a Richter is lefelé vette az irányt.
Csányit kihallgatják Horvátországban
Az Index.hr szerint a rendőrség tanúként hallgatja ki, azt akarják megtudni, hogy szerzett a Mol részvényeket az INA horvát olajcégben.