BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

otp_bank_nyrt.

09.
27.
14:29

Óriáscéget venne az OTP - mutatjuk a részleteket

Újabb „kérő” jelentkezett be a KITE Mezőgazgatási Zrt. megvásárlására. A korábban ajánlatot tett péti Nitrogénművek Zrt. mellett most az OTP Bank Nyrt. is jelezte vásárlási szándékát. A pénzintézet azonban - részvényesi körökből származó információk szerint - nem csak a részvények kevesebb, mint háromnegyedét, hanem 100 százalékát venné meg. A mezőgazdasági konszernért folytatott harc így Bige László, a Nitrogénművek tulajdonosa és Csányi Sándor közti vetélkedéssé is válhat.

Szerző(k):
Economx
09.
25.
00:00

Az abszolút hozamú stratégia lehet a nyerő

A magyar alapokba az év első nyolc hónapjában 793,8 milliárd forint friss tőke áramlott, és ennek 28,7 százaléka az OTP Alapkezelő termékeibe érkezett. Legtöbb tőke a kötvény-, a pénzpiaci és az abszolúthozam-alapokba érkezett, és mindhárom kategória legnagyobb alapját az OTP kezeli − hangzott el az alapkezelő 20 éves születésnapja alkalmából rendezett sajtótájékoztatón. A legtöbb friss pénz az OTP kötvényalapjaiba érkezett, mégpedig 288 milliárd forint, míg a pénzpiaci alapok 184 milliárdot, az abszolút hozamúak pedig 152 milliárdot vonzottak. Szalma Csaba, az OTP Alapkezelő befektetési igazgatója szerint az elkövetkező időszakban az inflációhoz közelítő kamatszint mellett eljöhet az az időszak is, amikor kockázatmentesen Magyarországon sem lehet reálhozamot elérni. Márpedig nagy kérdés, hogyan reagálnak majd erre az emberek. Szalma szerint így a kötvénypiaci fellendülésnek is vége lesz, és előtérbe kerülhetnek a hosszú lejáratú kötvények és az abszolút hozamú stratégiák. Ezek ugyanakkor magasabb kockázatot is hordoznak, márpedig jelenleg, amikor egyértelmű trendek nincsenek, sőt trendfordulók vannak egyes termékekben, érdemesebb óvatosabbnak lenni. Ebben az időszakban sokszor az is jó, ha az ember nem veszít a pénzéből, vagyis erre szokták mondani, \"a készpénz a király\" − véli Szalma Csaba.

Szerző(k):
Deák Bálint
09.
23.
00:00

Opus-kötvényeket vásárolt az OTP alelnöke is

OTP-részvényekre átváltható Opus-kötvények vásárlását jelentette be Pongrácz Antal, az OTP igazgatóságának alelnöke. A 2,180 millió euró névértékű kötvényt 65,5 százalékos árfolyamon vásárolta szeptember 19-én, összesen 1,428 millió euró értékben tőzsdén kívüli ügylet keretében. Pongrácz alig néhány napja jelentette be, hogy szeptember 16-án szinte az összes OTP-részvényét eladta, összesen kétszázezer darabot, 873 millió forint értékben. Mostani kötvényvásárlására 425-428 millió forint körüli összeget költhetett, tehát mintegy felét annak az összegnek, amit részvényeiért kapott (igaz, júniusban is eladott egy 302 milliós részvénycsomagot).

Szerző(k):
Economx