Végre emelkedhet a BUX
A nemzetközi tőzsdei hangulat enyhülése hatására 100-200 pontos BUX-emelkedést tart elképzelhetőnek Bodor Csaba a Strategon üzletkötője.
Végre emelkedhet a BUX
A nemzetközi tőzsdei hangulat enyhülése hatására 100-200 pontos BUX-emelkedést tart elképzelhetőnek Bodor Csaba a Strategon üzletkötője.
Félresikerült a felpattanás
Az ígéretes kezdést gyenge folytatás követte a Budapesti Értéktőzsdén, így hiába teljesítettek a világ tőzsdéi kiválóan, a BUX mindössze 0,36 százalékos pluszban zárt. A gyenge teljesítmény az orosz tőzsdét leszámítva az egész régióra jellemző volt, a lengyelek is hasonlóan szerény emelkedést mutattak, a török börze pedig kisebb mínuszt hozott össze. Az OTP és a Mol is gyenge teljesítményt nyújtott nyugati társaihoz képest, utóbbi részvény egyáltalán nem profitált a két százalékot emelkedő olajárból.
Kevés az oxigén Budapesten
Levegőhöz jutott a tegnapi eladási hullám után a BÉT, de nem lehet benne túl sok oxigén, az OTP alig bírt 5300 foölé kapaszkodni, a Molt pedig ismét adják. A devizák eközben szépen korrigálnak.
Így reagáltak a piacok a vártnál rosszabb adatra
Nem reagáltak érdemben a ZEW indexre a tőkepiacok, a DAX tartja 110 pontos nyereségét, a DIJA Futures pedig 80 pontos pluszban áll. Pedig az adat rossz lett.
Nagyon ütik a külföldiek az OTP-t és a Molt
Erős eladói nyomás érződik a magyar tőzsdén, üzletkötők szerint külföldi eladók érkeztek az OTP és a Mol piacára. A BUX 2,5 százalékos mínuszban tartózkodik, értéke 21520 pont.