Az ígéretes kezdést gyenge folytatás követte a Budapesti Értéktőzsdén, így hiába teljesítettek a világ tőzsdéi kiválóan, a BUX mindössze 0,36 százalékos pluszban zárt. A gyenge teljesítmény az orosz tőzsdét leszámítva az egész régióra jellemző volt, a lengyelek is hasonlóan szerény emelkedést mutattak, a török börze pedig kisebb mínuszt hozott össze. Az OTP és a Mol is gyenge teljesítményt nyújtott nyugati társaihoz képest, utóbbi részvény egyáltalán nem profitált a két százalékot emelkedő olajárból.
A BUX 21 353 ponton végzett, ami 76 pontos emelkedést jelent, miközben a napi maximumán 250 ponttal följebb is állt az index. A forgalom meghaladta a 17 milliárd forintot, vagyis nem a vevők hiányáról van szó, minden bizonnyal a közép-európai régióval kapcsolatos pesszimista jóslatok hoztak eladókat a piacra.
Az OTP mindössze 5251 forintra tudott felmenni a hétfői 5231 forintról, a napi maximumot a délelőtti optimista hangulatban az 5330 forint jelentette. Nem mutatott jobb teljesítményt a Mol sem, amely 0,7 százalékkal, 20 355 forintra jött föl. Az olajpapír néhányszor megpróbálkozott a 20 600 forintos szint átlépésével, de itt mindig megjelentek az eladók.
A Magyar Telekom-részvények árfolyama 0,75 százalékkal, 538 forintra javult, amit szintén nem lehet diadalmenetnek nevezni az elmúlt két hét súlyos veszteségei után. Az egyedüli negatív teljesítmény a Richterhez fűződik, a gyógyszergyártó részvénye 0,2 százalékkal, 36 915 forintra süllyedt, ám ezzel még mindig ez a részvény mutatja a legegészségesebb technikai képet a pesti élmezőnyből.
Az Est Média elmúlt napokban bemutatott látványos emelkedéssorozata tegnap megszakadt: 15 százalékot esett a részvény és 351 forinton zárt. Követte példáját a hasonlóan nagy ingadozásairól ismert Hybridbox, itt a 15 százalékos mínuszt a 126 forintos árfolyam jelentette.
