Álmos elgyengülés Budapesten - csak az OTP állta a sarat
Bár nap közben több ízben a pozitív tartományban is járt, végül rendkívül szerény forgalom mellett gyengüléssel zárt a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe.
Álmos elgyengülés Budapesten - csak az OTP állta a sarat
Bár nap közben több ízben a pozitív tartományban is járt, végül rendkívül szerény forgalom mellett gyengüléssel zárt a Budapesti Értéktőzsde irányadó indexe.
Bástyaként tartotta magát a BUX
A reggeli esés után a délután már jórészt az emelkedés jegyében telt a BÉT-en. A BUX így fittyet hányt a külföldi börzéken repkedő mínuszokra (a DAX bőven 2,5 százalék fölött esett, de a lengyel WIG-20 is 2,3 százalékos gyengült), a BÉT irányadó mutatója ugyanis fél százalékkal 17 121 pontra javított.
Jöhetnek még meglepetések - a kormány a legnagyobb kockázat
A legtöbb jel arra utal, hogy jó hangulatban ér véget az év − vélik a lapunknak nyilatkozó elemzők és üzletkötők. A legnagyobb kockázatot a magyar piacon továbbra is a kormány jelenti. Az EU-csúcsot kiábrándulás követheti a jövő héten.
A sokk után próbál feltápászkodni Budapest
Rövid távon lehet még tér felfelé a magyar részvényekben, hosszabb távon azonban nem érkezett jelzés arra, hogy véget ért volna a medvepiac Budapesten. A BÉT a technikai elemző szemével.
Derűsen telt a hétfő Budapesten
Az új EU-s szerződést szorgalmazó Merkel-Sarkozy páros fűtötte az optimizmust a piacokon, a BUX szinte egész napos emelkedést követően nyugat-európai társait felülteljesítve 17 745 ponton zárt 1,7 százalékos emelkedést követően.