A vezető papírok közül a Mol szerepelt a legjobban, amely vélhetően a horvát választások lezárultát követően, illetve az olaj emelkedése által is megtámogatva 3,3 százalékkal 18 700 forintra javított.
Nem maradt le mögötte sokkal az OTP, a bankpapír közel 2,5 százalékot erősödve 3387 forinton végzett, bár a zárás már a délután ütött 3434 forintos csúcsot követő lecsorgásban érte a jegyzést.
A Telekom a tőle megszokott visszafogott mozgást követően 0,4 százalékkal 522 forintra emelkedett.
A Richter annak ellenére esett 0,7 százalékkal 34 105 forintra, hogy hétfő reggel bejelentette, hogy Oroszországra, a FÁK egyéb tagköztársaságaira és Kínára vonatkozóan is megkapta a méhmióma kezelésére kifejlesztett terméke kizárólagos forgalmazási és értékesítési jogait.
Szektortársa, az Egis ellenben - minimális forgalom mellett ugyan - 0,1 százalékkal 18 700 forintra javított.
