BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Derűsen telt a hétfő Budapesten

Az új EU-s szerződést szorgalmazó Merkel-Sarkozy páros fűtötte az optimizmust a piacokon, a BUX szinte egész napos emelkedést követően nyugat-európai társait felülteljesítve 17 745 ponton zárt 1,7 százalékos emelkedést követően.

2011. december 5. hétfő, 17:15

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető papírok közül a Mol szerepelt a legjobban, amely vélhetően a horvát választások lezárultát követően, illetve az olaj emelkedése által is megtámogatva 3,3 százalékkal 18 700 forintra javított.

Nem maradt le mögötte sokkal az OTP, a bankpapír közel 2,5 százalékot erősödve 3387 forinton végzett, bár a zárás már a délután ütött 3434 forintos csúcsot követő lecsorgásban érte a jegyzést.

A Telekom a tőle megszokott visszafogott mozgást követően 0,4 százalékkal 522 forintra emelkedett.

A Richter annak ellenére esett 0,7 százalékkal 34 105 forintra, hogy hétfő reggel bejelentette, hogy Oroszországra, a FÁK egyéb tagköztársaságaira és Kínára vonatkozóan is megkapta a méhmióma kezelésére kifejlesztett terméke kizárólagos forgalmazási és értékesítési jogait.

Szektortársa, az Egis ellenben - minimális forgalom mellett ugyan - 0,1 százalékkal 18 700 forintra javított.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet