Meglepő osztalékemelést jelentett be az Egis
Meglepő osztalékemelést jelentett be az Egis
Nem biztos, hogy lőttek a Telekom osztalékának
Még a közműadó után is maradhat talán az 50 forintos részvényenkénti osztalék, amivel az árazás alulértékeltséget mutathat − a gond az, hogy nem tudni, jövőre mekkora új terheket pakolnak a Magyar Telekom vállára.
Gyenge negyedévvel is reménykeltő a Nyomda profitja
Az Állami Nyomda 12,6 milliárd forintos árbevétel mellett 448 millió forintos nettó eredményt ért el az év első kilenc hónapjában.
Extra milliárdokra számít a kormány - innen szerzik a pénzt
A tavalyi veszteséges év után idén újra nyereséget termel az MNV Zrt. és az MFB által kezelt 274 állami cégből álló portfólió – derül ki az NGM által most aktualizált adatoktól. A Malév bedőlésével az állam portfólió mutatói sokkal kedvezőbbek lettek, hisz a nemzeti légitársaság nem viszi a pénzt – ugyanakkor a MÁV nevű pénznyelő továbbra sem tud úrrá lenni a mindenkori kormányzat.
Megvan, hová menekülhet a tőke - Mi várható Magyarországon?
A romló világgazdasági kilátások és a rekordalacsony kamatkörnyezet az osztalékfizető defenzív iparágakban teremtett kedvező befektetési légkört, legalábbis a tengerentúlon. Magyarországon viszont az érlelődő kamatvágási ciklus teszi majd vonzóbbá az osztalékpapírokat.