Az amerikai kormányzat áprilisban bejelentett intézkedéseinek megfelelően a Kínába szállított Hopper-sorozatú processzoroknak már csak egy primitívebb változatát exportálja az ázsiai országba az Nvidia.
Szerző(k): Gulyás ÁbelMindenkori rekordon a magyar tőzsde, nem lehetett panasz az OTP és főleg nem a Mol pénteki jelentésére. A kissé a várt felett alakuló inflációs adat erősítette a forintot, amely rég látott stabilitást mutatott a héten. Ez az Economx heti pénz- és tőkepiaci összefoglalója.
Szerző(k): Sárosi ViktorHiába a visszakapaszkodás és az újult erőre kapás, a tőzsdéken a hét legfőbb amerikai technológiai cég érdemi megizmosodása, illetve a tőzsdék katalizálása még várat magára.
Szerző(k): Sándor ZoltánA Huawei akár már májusban megkezdheti fejlett 910C típusú chipjei tömeges szállítását kínai megrendelőknek az amerikai intézkedések nyomán kieső Nvidia termékei helyett.
Szerző(k): EconomxBizonyos értelemben fordulatként értelmezhető, hogy Peking állítólag nyitott lenne egy kereskedelmi kapcsolatok rendezéséről szóló tárgyalássorozatra az Egyesült Államokkal. De csak konkrét feltételek teljesülése mellett.
Szerző(k): EconomxDörzsölheti a tenyerét a gyártók jelentős hányada, legalábbis az amerikai beruházást indítóknak gyorsított engedélyezési eljárást ígért az amerikai elnök. Az Nvidia is ujjonghat, akár már 2026-ban szuperszámítógépeket gyártana.
Szerző(k): Sándor ZoltánAz Egyesült Államokban gyártja mesterséges intelligenciával ellátott szuperszámítógépeit az NVIDIA, mert nem akar a vámháborúba belekeveredni. Bérgyártó partnereivel közösen két üzemet épít Texasban.
Szerző(k): EconomxA nagy technológiai cégek, mint az Apple, az Nvidia, a Microsoft és a tágabb értelemben vett technológiai ipar fellélegezhetnek ezen a hétvégén.
Szerző(k): V. G.