Egy eleve lebutított, AI-adatközponti környezetbe szánt chip további korlátozásával próbál megkapaszkodni a kínai piacon az Nvidia, hogy megfeleljen az Egyesült Államok áprilisban bejelentett újabb exportkorlátozó intézkedéseinek.
Az Nvidia rendkívül gyorsan, két hónapon belül kész szállítani a Hopper-sorozatú processzorok lebutított, H20 típusjelzésű variánsának tovább butított változatát, melyre nem vonatkoznak az amerikai exportkorlátozások – állítja belsős forrásokra hivatkozva a Reuters.
A lapi információi szerint az új chipek tervezése során meghatározott technológiai paraméterek jelentős teljesítménycsökkenést eredményeznek majd az előző változathoz képest, elsősorban a memóriasávszélesség- és kapacitást illetően. Egyes források úgy tudják, a végfelhasználók megfelelő keretek között módosíthatják majd a modul konfigurációját, hogy a chip teljesítményét saját igényeikhez igazítsák.
Már Biden megkezdte a büntető politikát
Azt követően illesztette be portfóliójába az előző generációs, Hopper sorozatba tartozó H20 processzort az Nvidia, hogy a Biden-adminisztráció tovább szigorított a 2022-től élő, szuperszámítógépekben is használható processzorokra vonatkozó exportkorlátozó intézkedéseken. A 2023 októberében bevezetett H20-ból több millió példányt értékesített olyan meghatározó kínai technológiai cégeknek, mint a Tencent, az Alibaba a ByteDance vagy éppen a DeepSeek, mely az év elején berobbant R1-es modell tanítási fázisához szintén az amerikai cég chipjeit használta.
Az amerikai kormány ugyanakkor április 9-én arról tájékoztatta az Nvidia-t, hogy mivel fennáll a veszélye, hogy a H20 és a hozzá hasonló teljesítményű célprocesszorok a kínai hadsereg szuperszámítógépeiben kötnek ki, ezért a gyártó kereskedelmi licenc nélkül április 14-i hatállyal egyetlen ilyen processzort sem exportálhat Kínába.
5,5 milliárd dollártól eshetnek el
Jelenleg az ázsiai ország az Nvidia negyedik legnagyobb piacának számít az Egyesült Államok, Szingapúr és Tajvan után, az országba irányuló teljes exporttevékenység becslések szerint nagyjából 17 milliárd dollárnyi árbevételt hozott az előző üzleti évben a vállalatnak, az idei évre vonatkozó megrendelések értéke pedig már áprilisban elérte a 18 milliárd dollárt.
A cég április közepén kiadott tőzsdei tájékoztatója szerint a H20 chipekre vonatkozó exportkorlátozási intézkedések 5,5 milliárd dollárnyi bevételkiesést eredményezhetnek az Nvidia számára a kurrens negyedévben.
Visszapattant a hét techóriás a Trump-csúszda után, mégsem rúgják be a piac motorját
Hiába a visszakapaszkodás és az újult erőre kapás, a tőzsdéken a hét legfőbb amerikai technológiai cég érdemi megizmosodása, illetve a tőzsdék katalizálása még várat magára. Bővebben >>>Kövesse az Economx.hu-t!
Értesüljön időben a legfontosabb gazdasági és pénzügyi hírekről! Kövessen minket Facebookon, Instagramon vagy iratkozzon fel Google News és YouTube-csatornánkra!
Legolvasottabb

A kormány se foszthatja meg a fiatalokat a szextől, visszatért a PornHub

Fertőzés veszélye miatt termékvisszahívásról döntött a DM

Végleg búcsút inthetünk a Revolut egyik előnyének?

Vitézy: Lázár tényleg azt hiszi, hogy ettől majd elfelejtik neki a rombolást?

Az új legfőbb ügyész sem ereszti Magyar Pétert, egyre dühösebb a Fidesz

Ha ilyen virslit vett ALDI-ban, jól nézze meg az összetevőit - lehet, hogy érintett

Nem annyit keresnek a focisták, mint azt gondolja, jóval többet

Fertőzött a Balaton egyik strandja, senki nem mehet a vízbe

Élvezze ki a kellemes időt, a jövő hét brutális nyarat hoz
