Újabb atomerőművek épülnek a katasztrófa után
Az atomreaktorok száma bizonyosan növekedni fog a jövőben, még ha nem is olyan gyorsan, mint azelőtt - hangoztatta Amano Yukija, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (IAEA) vezetője.
Újabb atomerőművek épülnek a katasztrófa után
Az atomreaktorok száma bizonyosan növekedni fog a jövőben, még ha nem is olyan gyorsan, mint azelőtt - hangoztatta Amano Yukija, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (IAEA) vezetője.
India láthatja el uránnal a világot
A világ feltételezett legnagyobb uránkészletét fedezték fel Indiában.
Kormánybiztost kaphat a paksi bővítés
Kormánybiztost nevezhet ki a paksi atomerőmű bővítése kapcsán a fejlesztési tárca.
Kormánybiztost kaphat a paksi bővítés
A paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatban kormánybiztos kinevezésén gondolkodik a fejlesztési tárca − ez derül ki Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter Oláh Lajos MSZP-s országgyűlési képviselő két kérdésére adott válaszából. A tárcavezető válaszában úgy fogalmazott, \"megfontolandónak tartja\" a képviselő felvetését, miszerint kormánybiztos kinevezésére lehet szükség a Lévai-projekttel kapcsolatos kormányzati feladatok összehangolása érdekében. A kérdést a tárca megvizsgálja, és ha szükségesnek találja, megteszi az erre vonatkozó javaslatot. A Lévai-projekt az MVM Zrt. és a Paksi Atomerőmű Zrt. közös projektje, amelynek célja a paksi atomerőmű bővítésének előkészítése, a létesítés szakmai, engedélyezési, beruházási konstrukciójának és a finanszírozást érintő kérdések tisztázása a beruházó számára. Fellegi nem látja akadályát annak, hogy a Lévai-projekttel kapcsolatban negyedévente tájékoztassa a parlamenti képviselőket, az \"esetleges beruházás mérete, gazdasági, társadalmi jelentősége és az atomenergia alkalmazását világszerte övező kiemelt figyelem\" ezt véleménye szerint valóban indokolttá teszi.
Még sokáig számítana Paksra a kormány
A kormány 2011. július 13-i ülésén elfogadta és az Országgyűlés elé terjeszti az új alapokon nyugvó Nemzeti Energiastratégiát, amely kezdeményezi egyebek mellett a megújuló energiaforrások felhasználásának növelését és az atomenergia jelenlegi kapacitásainak megőrzését.