BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kormánybiztost kaphat a paksi bővítés

Kormánybiztost nevezhet ki a paksi atomerőmű bővítése kapcsán a fejlesztési tárca.

2011. július 18. hétfő, 08:45

Fotó: Dömötör Csaba / Kiss Dániel
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatban kormánybiztos kinevezésén gondolkodik a fejlesztési tárca − ez derül ki Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter Oláh Lajos MSZP-s országgyűlési képviselő két kérdésére adott válaszából. A tárcavezető válaszában úgy fogalmazott, \"megfontolandónak tartja\" a képviselő felvetését, miszerint kormánybiztos kinevezésére lehet szükség a Lévai-projekttel kapcsolatos kormányzati feladatok összehangolása érdekében. A kérdést a tárca megvizsgálja, és ha szükségesnek találja, megteszi az erre vonatkozó javaslatot.

A Lévai-projekt az MVM Zrt. és a Paksi Atomerőmű Zrt. közös projektje, amelynek célja a paksi atomerőmű bővítésének előkészítése, a létesítés szakmai, engedélyezési, beruházási konstrukciójának és a finanszírozást érintő kérdések tisztázása a beruházó számára. Fellegi nem látja akadályát annak, hogy a Lévai-projekttel kapcsolatban negyedévente tájékoztassa a parlamenti képviselőket, az \"esetleges beruházás mérete, gazdasági, társadalmi jelentősége és az atomenergia alkalmazását világszerte övező kiemelt figyelem\" ezt véleménye szerint valóban indokolttá teszi.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet