Kormánybiztost kaphat a paksi bővítés
A paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatban kormánybiztos kinevezésén gondolkodik a fejlesztési tárca. A szakminiszter a Lévai projekttel kapcsolatban negyedévente tájékoztatja majd a parlamenti képviselőket.
Kormánybiztost kaphat a paksi bővítés
A paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatban kormánybiztos kinevezésén gondolkodik a fejlesztési tárca. A szakminiszter a Lévai projekttel kapcsolatban negyedévente tájékoztatja majd a parlamenti képviselőket.
Harmadával nőhet a hazai áramfelhasználás
A hamarosan a kormány elé kerülő Nemzeti Energiastratégia szerint 2030-ra 30 százalékkal nő Magyarország villamosenergia-igénye, az elsődleges energiaigény pedig várhatóan legfeljebb öt-hat százalékkal fog emelkedni − mondta Bencsik János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium klíma- és energiaügyért felelős államtitkára a paksi atomerőműben tartott sajtótájékoztatón. A szakmai szereplőkkel és a rendszerirányítóval kialakított közös álláspont szerint évi 1,5 százalékra tehető az éves energiaszükséglet bővülése, a növekedés 2050-re elérheti a 70 százalékot − tette hozzá. Az energiastratégia az atomenergia kapacitásaiknak megőrzésével, a szénbázisú áramtermelés arányának szinten tartásával és a zöld áram arányának, illetve mennyiségének növekedésével számol.
Harmadával nőhet a hazai áramfelhasználás
A következő húsz évben 30 százalékkal nő a hazai villamosenergia-igény - ismertette a hamarosan a kormány elé kerülő energiastratégia alapvetését Bencsik János államtitkár. A paksi atomerőmű stressztesztjének eredménye szeptember közepére születik meg.
Fukusima miatt elhalasztották az atomerőmű építéséről szóló döntést Bulgáriában
A bolgár elektromos művek (NEK) és az orosz Atomstroyexport szeptemberig elhalasztotta a Duna bulgáriai szakaszán létesülő belenei atomerőmű két energiablokkjának megépítéséről szóló végleges megállapodást.
Bezárják az összes atomerőművet Németországban
A Bundestag csütörtökön döntést hozott a németországi atomerőművek bezárásáról.