BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

nmhh

09.
09.
00:00

Százmilliárd forint folyhat be a mobilcégektől

A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) megállapodott a három mobiltelefon-szolgáltatóval arról, hogy az általuk használt, különböző időpontban lejáró 900 és 1800 MHz-es frekvenciák lejárati idejét egységesíti. Ennek értemében mindhárom társaság (a Magyar Telekom Nyrt.,a Telenor Magyarország Zrt., a Vodafone Magyarország Zrt.) 2022 áprilisáig használhatja az említett sávokat − mondta Mátrai Gábor, az NMHH elnökhelyettese pénteki tájékoztatóján, hozzátéve, hogy ez százmilliárd forinttal gyarapítja a központi költségvetést 2022-ig. A korábbi hatósági szerződések alapján a Magyar Telekom, a Telenor és a Vodafone frekvenciahasználati jogosultsága az 1800 MHz-es frekvenciasávban 2014. október 7-ig állt volna fenn, míg a 900 MHz-es sávot a Vodafone 2014. október 8-ig, a Telenor és a Magyar Telekom pedig 2016. május 4-ig használhatta volna. A frekvenciahasználati jogok meghosszabbítása és a lejárati időpontok harmonizálása minden korábbinál kiszámíthatóbb és átláthatóbb kereteket biztosít a hazai mobilpiac fejlődéséhez − mondta az elnökhelyttes.

Szerző(k):
Diószegi József