Rekordösszeget fizetnek a távközlési cégek
Összesen közel 111 milliárd forint folyhat be még októberben a mobilcégektől a frekvenciahasználati jogosultságok ellenértékeként. A cégek minden európai átlagnál többet fizettek a sávokért.
Rekordösszeget fizetnek a távközlési cégek
Összesen közel 111 milliárd forint folyhat be még októberben a mobilcégektől a frekvenciahasználati jogosultságok ellenértékeként. A cégek minden európai átlagnál többet fizettek a sávokért.
Majdnem mindenki nyert a frekvenciahasznosításon
Meglepetés volt, hogy mind a három piacon lévő cég megkapta a korábban pályázott 900 MHz-es frekvenciát, míg a negyedik induló nem. A büdzsé 111 milliárd forinthoz jut az új megoldással.
Százmilliárd forint folyhat be a mobilcégektől
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) megállapodott a három mobiltelefon-szolgáltatóval arról, hogy az általuk használt, különböző időpontban lejáró 900 és 1800 MHz-es frekvenciák lejárati idejét egységesíti. Ennek értemében mindhárom társaság (a Magyar Telekom Nyrt.,a Telenor Magyarország Zrt., a Vodafone Magyarország Zrt.) 2022 áprilisáig használhatja az említett sávokat − mondta Mátrai Gábor, az NMHH elnökhelyettese pénteki tájékoztatóján, hozzátéve, hogy ez százmilliárd forinttal gyarapítja a központi költségvetést 2022-ig. A korábbi hatósági szerződések alapján a Magyar Telekom, a Telenor és a Vodafone frekvenciahasználati jogosultsága az 1800 MHz-es frekvenciasávban 2014. október 7-ig állt volna fenn, míg a 900 MHz-es sávot a Vodafone 2014. október 8-ig, a Telenor és a Magyar Telekom pedig 2016. május 4-ig használhatta volna. A frekvenciahasználati jogok meghosszabbítása és a lejárati időpontok harmonizálása minden korábbinál kiszámíthatóbb és átláthatóbb kereteket biztosít a hazai mobilpiac fejlődéséhez − mondta az elnökhelyttes.
Így indul a hét az Országyűlésben - Napirenden az ötödik alaptörvény-módosítás
Az Országgyűlés jövő héten háromnapos üléssel kezdi meg őszi ülésszakát. A képviselők az első ülésnapon egyebek mellett az ötödik alaptörvény-módosításon végrehajtott legutóbbi kormányzati változtatásokat is megtárgyalhatják.
Túl hangos reklám miatt büntetett a médiahatóság
A TV2 és az RTL Klub, valamint a Duna, az M1 és az M2 tévécsatornákat is megbírságolta a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa a túl hangos reklámok miatt. A hatóság összesen 420 ezer forintos büntetést rótt ki - tudatta a médiatanács szóvivői irodája az MTI-vel.