BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

mobiltelefon

10.
07.
00:00

Bajban a HTC, megállíthatatlan a Samsung

A tajvani HTC mobiltelefon-gyártó 3,5 milliárd tajvani dollár (120 millió USA-dollár) üzemi veszteséggel zárta a harmadik negyedévet, miután árbevétele harmadával zuhant április−júniushoz képest. Ez az első negatív eredményt hozó negyedév a cég történetében. A nettó veszteség 2,97 milliárd tajvani dollár lett − egy évvel korábban még 3,9 milliárdos profitot zsebelt be a cég. Szakértők szerint mára világossá vált, hogy a HTC nem tudott tartósan sikeres márkát építeni, így hasonló sors várhat rá, mint a Nokiára és a BlackBerryre. Az előbbi mobiltelefon-üzletága a Microsofthoz kerül, az utóbbit egyik részvényese vásárolhatja fel, majd vezetheti ki a tőzsdéről.

Szerző(k):
Komócsin Sándor
10.
02.
00:00

A ZTE Magyarországon szervizel

Mobilkészülék-javító üzemet telepít Magyarországra a kínai ZTE telekommunikációs cég. A beruházás első ütemében év végéig ötven munkahelyet teremtenek. Csang Hsziao-vej, a ZTE európai régiójának alelnöke elmondta, a jelenlegi beruházás egymillió eurót tesz ki, amelyet tízmilliósra terveznek bővíteni. Az alelnök egyben kiemelte: a ZTE hídszerepet kíván betölteni Magyarország és a kínai vállalatok között, amelyben ajánlják a távol-keleti vállalatoknak a magyarországi befektetési lehetőségeket − számolt be az MTI.

Szerző(k):
Girnt József