A tajvani HTC mobiltelefon-gyártó 3,5 milliárd tajvani dollár (120 millió USA-dollár) üzemi veszteséggel zárta a harmadik negyedévet, miután árbevétele harmadával zuhant április−júniushoz képest. Ez az első negatív eredményt hozó negyedév a cég történetében. A nettó veszteség 2,97 milliárd tajvani dollár lett − egy évvel korábban még 3,9 milliárdos profitot zsebelt be a cég. Szakértők szerint mára világossá vált, hogy a HTC nem tudott tartósan sikeres márkát építeni, így hasonló sors várhat rá, mint a Nokiára és a BlackBerryre. Az előbbi mobiltelefon-üzletága a Microsofthoz kerül, az utóbbit egyik részvényese vásárolhatja fel, majd vezetheti ki a tőzsdéről.
A JP Morgan − látva a cég részvényeinek 55 százalékos idei zuhanását − a magyarországi bázissal is rendelkező kínai Huawei Technologies figyelmébe ajánlotta a HTC-t. A Huawei azonban jelezte, hogy nem szándékozik más mobiltelefon-gyártók felvásárlásával bővíteni piaci részesedését. Cher Wang, a HTC társalapító-elnöke szintén elzárkózott az egyesüléstől. A HTC részesedése a mobiltelefon-piacon valaha elérte a 10,3 százalékot, ám mára 2,6 százalékra zsugorodott.
A várakozásokat felülmúló nyereséggel zárhatja a Samsung a július−szeptemberi negyedévet − jelentette be a vállalat. Az üzemi eredmény 10,1 ezer milliárd von (9,4 milliárd dollár) lehet, ami negyedével haladja meg az egy évvel korábbit. A szakma arra számított, hogy az olcsó okos mobilokat kínáló versenytársak − főként a semmiből előkerülő kínai cégek − megjelenése visszafogja a dél-koreai vállalat szárnyalását, de nem így történt − írta a BBC. A világ legnagyobb mobiltelefon- és tévégyártója képes volt egyszerre felvenni a versenyt ezekkel és közben tartani a frontot az Apple-lel szemben a piac high-tech szegmensében. A koreaiak tisztában vannak azzal, hogy a feltörekvő piacokon elérhető növekedés kulcsfontosságú a további sikerük szempontjából − mondta Andrew Milroy, a Frost & Sullivan tanácsadó cég elemzője.
