Költözik az ügető
Költözik az ügető
A Lóverseny Kft. 2006-tól tervez nyereséget
Tavasszal megkezdődik a Kincsem Park ellátójának rekonstrukciója is, s a Lóverseny Kft. legkorábban májusban veheti birtokba az új intézményt.
Lóversenyre, magyar!
A tavaly félmilliárdos ÁPV-juttatásból is gazdálkodó Nemzeti Lóverseny Kft. az idén élő tévéközvetítésekkel, illetve a fogadási helyek bővítésével akarja növelni forgalmát: a játékosok várhatóan több vendéglátóhelyen is hódolhatnak majd szenvedélyüknek.
Jövő májusban nyithat az új Kincsem Park
Két-három év múlva az ideinél több mint két és félszer nagyobb, mintegy hárommilliárdos lóverseny-fogadási forgalommal számol az állami tulajdonban lévő Nemzeti Lóverseny Kft. (NL), amely ezt az évet várhatóan 540 milliós veszteséggel zárja - közölte a társaság tegnapi tájékoztatóján Farkas Ferenc, a Magyar Lovaregylet elnöke, aki egyúttal az NL egyik ügyvezető igazgatója. Az előzetes adatok szerint 2003-ban várható nettó 1,35 milliárdos árbevétel mellett a mostani negatív eredmény csaknem 20 millióval kevesebb a tavalyinál, s a jövő évre is csökkenő veszteséget és 1,4 milliárd körüli forgalmat tervez az NL. A fordulópontot 2005 jelentheti, amikor kétmilliárdos, 2006-ban pedig már hárommilliárdos árbevétellel számol a lóversenytársaság, amely ennél az összegnél már nyereséges lehet. Mindezt azonban csak akkor érheti el az NL, ha sikerül kiépíteni az országos fogadóhálózatot. A jelenlegi kilenc budapesti és kilenc vidéki mellé legalább 240 új fogadóhely is bekapcsolódhat e szerencsejátékba azt követően, hogy kiépül a műholdas televízós rendszer. Farkas tájékoztatása szerint várhatóan januárban, legkésőbb februárban írhatják alá az egyelőre meg nem nevezett, engedélyre váró, tematikus televíziós csatornával a megállapodást a lóversenyek rendszeres közvetítéséről. Ennek létrejöttével a jelenlegi két-három ezres fogadási szám akár 20-30 ezerre is nőhet. A nézőszám és fogadási kedv javítását szolgálja az idén utoljára az is, hogy december 31-én 11 futamból álló, Ügetőszilveszter 2003 néven futó versenyt rendez az NL. Az esemény érdekessége, hogy nemcsak az idei év utolsó ügetőversenye lesz ezen a napon, hanem a pályától is búcsúznak a lovasok és a nézők. Hozzájárulhat majd az új lóversenypálya-komplexum látogatottságához az is, hogy a tervek szerint a jövő év májusában végleg átköltözik az ügetőpálya a Kincsem Parkba, amely a jelenlegi korszerűsítésen kívül új - mintegy 1,5 milliárdos beruházással felépített - lelátóval is gyarapszik.
Nemzetközi versennyel nyit a budapesti galopp-pálya
A három évvel ezelőtt kötött megállapodás alapján - Bécs és Prága után - Budapesten rendezik meg a 36 ezer euró összdíjazású Central European Breeders' Cup (CEBC, Közép-európai Tenyészlovak Kupája) galoppversenyt e hét végén a Kincsem Parkban. A CEBC-t öt ország (Ausztria, Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia) hozta létre, a versenyt azért rendezhetik meg Budapesten, mert a Nemzeti Lóverseny Kft. (NL) és a francia tulajdonú Bouygues Hungária Kft. (BH) két év után megállapodott a Kincsem Park többfunkciós lóversenykomplexummá alakításának befejezéséről. Az előző hét végén főpróbaként megtartott futamok bizonyították, hogy különösebb gond nélkül meg lehet rendezni a nemzetközi galoppversenyt, amelyen kívül még hét futamot tartanak a következő hét végén. Összesen 13 millió forint díjazásban részesülhetnek a legjobbak - mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Galambos Iván, az NL ügyvezető igazgatója. Bár az NL jelenleg 600 milliós veszteséget tart nyilván számláin, Galambos szerint a hét végi díjakat saját forrásból fizetik. A majdnem egész napos rendezvényen legalább ötezer résztvevővel és nagy fogadási forgalommal számolnak a szervezők. A Bouygues Kft.-vel kötött megállapodás eredményeként folytatódhat az a 2,5 milliárd forint értékű ingatlanfejlesztés, amelynek eredményeként nemzetközi galopp- és ügetőversenyek tartására alkalmas lóversenypálya-komplexum jön létre a Kincsem Parkban. Eddig mintegy 600 millióba került a versenypályák kialakítása, Galambos szerint most sikerült elérni, hogy a BH figyelembe vegye az időközben megnövekedett építőipari árakat, s ezekkel számolva fejezze be - várhatóan a következő év tavaszáig - az építkezést. Ennek keretében új istállók épülnek s az NL vezetői dolgoznak azon is, hogy az ingatlanon található mintegy 100 lakásban élő családok helyzetét is megoldják. Az egyik változat, hogy a X. kerületi polgármesteri hivatallal egyeztetnek az itt lakók egy részének új lakásba költöztetéséről, a másik, hogy ahol lehetséges, társasházzá nyilvánítják az arra alkalmas házakat.