Két-három év múlva az ideinél több mint két és félszer nagyobb, mintegy hárommilliárdos lóverseny-fogadási forgalommal számol az állami tulajdonban lévő Nemzeti Lóverseny Kft. (NL), amely ezt az évet várhatóan 540 milliós veszteséggel zárja - közölte a társaság tegnapi tájékoztatóján Farkas Ferenc, a Magyar Lovaregylet elnöke, aki egyúttal az NL egyik ügyvezető igazgatója. Az előzetes adatok szerint 2003-ban várható nettó 1,35 milliárdos árbevétel mellett a mostani negatív eredmény csaknem 20 millióval kevesebb a tavalyinál, s a jövő évre is csökkenő veszteséget és 1,4 milliárd körüli forgalmat tervez az NL. A fordulópontot 2005 jelentheti, amikor kétmilliárdos, 2006-ban pedig már hárommilliárdos árbevétellel számol a lóversenytársaság, amely ennél az összegnél már nyereséges lehet. Mindezt azonban csak akkor érheti el az NL, ha sikerül kiépíteni az országos fogadóhálózatot. A jelenlegi kilenc budapesti és kilenc vidéki mellé legalább 240 új fogadóhely is bekapcsolódhat e szerencsejátékba azt követően, hogy kiépül a műholdas televízós rendszer. Farkas tájékoztatása szerint várhatóan januárban, legkésőbb februárban írhatják alá az egyelőre meg nem nevezett, engedélyre váró, tematikus televíziós csatornával a megállapodást a lóversenyek rendszeres közvetítéséről. Ennek létrejöttével a jelenlegi két-három ezres fogadási szám akár 20-30 ezerre is nőhet.
A nézőszám és fogadási kedv javítását szolgálja az idén utoljára az is, hogy december 31-én 11 futamból álló, Ügetőszilveszter 2003 néven futó versenyt rendez az NL. Az esemény érdekessége, hogy nemcsak az idei év utolsó ügetőversenye lesz ezen a napon, hanem a pályától is búcsúznak a lovasok és a nézők.
Hozzájárulhat majd az új lóversenypálya-komplexum látogatottságához az is, hogy a tervek szerint a jövő év májusában végleg átköltözik az ügetőpálya a Kincsem Parkba, amely a jelenlegi korszerűsítésen kívül új - mintegy 1,5 milliárdos beruházással felépített - lelátóval is gyarapszik.
