Még mindig évek kellenek a nyereséges lóversenyhez
A két, állami tulajdonban lévő lóversenycég stratégiájának megvalósítása a tervek szerint halad, így 2-3 éven belül gazdálkodásuk nyereségessé válhat.
Még mindig évek kellenek a nyereséges lóversenyhez
A két, állami tulajdonban lévő lóversenycég stratégiájának megvalósítása a tervek szerint halad, így 2-3 éven belül gazdálkodásuk nyereségessé válhat.
Új fogadási rendszert vásárolt a Magyar Lóversenyfogadást Szervező Kft.
A francia Carrus csoportba tartozó PMC nyerte a totalizatőr rendszer szállítására kiírt 650 millió forintos nyílt közbeszerzést - jelentette be Haál Gábor, a Magyar Lóversenyfogadást Szervező Kft. ügyvezető igazgatója sajtótájékoztatón pénteken, Budapesten.
Átalakult a nemzeti lóversenytársaság
Összeolvadással a Nemzeti Lóverseny Kft.-ből és az Agrárgazdasági Vagyonkezelő Kft.-ből 6 milliárd forint jegyzett tőkével létrejött a Kincsem Nemzeti Lóverseny és Lovasstratégiai Kft. - válaszolt írásban a tulajdonosi jogokat gyakorló Magyar Fejlesztési Bank szóvivője az MTI kérdésére.
Új állami cég alakult
Megalakult a Kincsem Nemzeti Lóverseny Kft., jegyzett tőkéje hatmilliárd forint, tulajdonosa az MFB - értesült a gazdasag.hu.
Befejezték a Kincsem Parkot
Várhatóan vasárnap lesz az első igazán nagy közönséget vonzó futam – a 83. Magyar Derby – a Nemzeti Lóverseny Kft. (NL) tulajdonában lévő budapesti Kincsem Lovasparkban, amelynek átalakítása – a kisebb csinosítási munkákat leszámítva – lényegében befejeződött. Ennek keretében teljesen új, 3600 néző befogadására alkalmas lelátót építettek, amelyhez mintegy 400 vendég ellátását lehetővé tevő éttermet, valamint VIP-helyiségeket és a televíziós közvetítésekhez szükséges stúdiót és NL-irodákat is kialakítottak. Ugyancsak új a kétféle – galopp és ügető – verseny megrendezésére alkalmas pálya. Az új lóversenypálya-komplexum beruházási értéke mintegy 2,5 milliárd forint, amelynek forrása az NL tulajdonában lévő Kerepesi úti ügetőpálya eladásából származott. Ezt az ingatlant a privatizációs szervezet 1998-ban – hárommilliárd forintért – a Bouygues Hungária Kft.-nek értékesítette, amely cserébe vállalta a Kincsem Park beruházását. (Az ügylet keretében 500 milliót az NL veszteségeinek rendezésére fordítottak.) Az új létesítményen kívül 340 új galoppistállót is építettek, ezek számát az további igények szerint növelik – mondta a NAPI Gazdaság kérdésére Galambos Iván, az NL ügyvezető igazgatója. Hozzátette, hogy a műemléki védettség alatt álló régi tribünt és épületegyüttest a későbbiekben úgy újítják fel, hogy alkalmas legyen kulturális rendezvények szervezésére. Előzetes becslés szerint a még hátralévő korszerűsítések, felújítások költsége 1-1,5 milliárd forint körüli összeg. Az új lelátókomplexum immár alkalmas nagy társasági, illetve céges rendezvények megtartására is, s ezek szervezését megkezdték. A tavaly lóversenyfogadásból összesen mintegy 1,6 milliárd forint bevétel folyt be, ám ezzel együtt is még mindig veszteséges az NL, s emiatt csaknem 500 milliós állami támogatásra szorult. A jövő évtől legalább nullszaldós forgalmat, illetve mérsékelt nyereséget terveznek.