A három évvel ezelőtt kötött megállapodás alapján - Bécs és Prága után - Budapesten rendezik meg a 36 ezer euró összdíjazású Central European Breeders' Cup (CEBC, Közép-európai Tenyészlovak Kupája) galoppversenyt e hét végén a Kincsem Parkban. A CEBC-t öt ország (Ausztria, Csehország, Lengyelország, Magyarország és Szlovákia) hozta létre, a versenyt azért rendezhetik meg Budapesten, mert a Nemzeti Lóverseny Kft. (NL) és a francia tulajdonú Bouygues Hungária Kft. (BH) két év után megállapodott a Kincsem Park többfunkciós lóversenykomplexummá alakításának befejezéséről. Az előző hét végén főpróbaként megtartott futamok bizonyították, hogy különösebb gond nélkül meg lehet rendezni a nemzetközi galoppversenyt, amelyen kívül még hét futamot tartanak a következő hét végén. Összesen 13 millió forint díjazásban részesülhetnek a legjobbak - mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Galambos Iván, az NL ügyvezető igazgatója. Bár az NL jelenleg 600 milliós veszteséget tart nyilván számláin, Galambos szerint a hét végi díjakat saját forrásból fizetik. A majdnem egész napos rendezvényen legalább ötezer résztvevővel és nagy fogadási forgalommal számolnak a szervezők.
A Bouygues Kft.-vel kötött megállapodás eredményeként folytatódhat az a 2,5 milliárd forint értékű ingatlanfejlesztés, amelynek eredményeként nemzetközi galopp- és ügetőversenyek tartására alkalmas lóversenypálya-komplexum jön létre a Kincsem Parkban. Eddig mintegy 600 millióba került a versenypályák kialakítása, Galambos szerint most sikerült elérni, hogy a BH figyelembe vegye az időközben megnövekedett építőipari árakat, s ezekkel számolva fejezze be - várhatóan a következő év tavaszáig - az építkezést. Ennek keretében új istállók épülnek s az NL vezetői dolgoznak azon is, hogy az ingatlanon található mintegy 100 lakásban élő családok helyzetét is megoldják. Az egyik változat, hogy a X. kerületi polgármesteri hivatallal egyeztetnek az itt lakók egy részének új lakásba költöztetéséről, a másik, hogy ahol lehetséges, társasházzá nyilvánítják az arra alkalmas házakat.
