E hét szombatján utoljára állnak rajthoz a Nemzeti Lóverseny Kft. (NL) Kerepesi úti ügetőpályáján a versenylovak, illetve hajtóik, hiszen a jövő hónaptól a Kincsem Parkban is megrendezhetők e futamok. A beruházó Bouygues Hungária Kft. kijavította az épülő lóversenypálya-komplexum ügetőpályájának futófelületén korábban tapasztalt hibákat. Ugyanakkor – a többszörösen módosított – határidő előtt készült el az az összesen 440 korszerű istálló, amelynek boxaiba a Kerepesi úti ügetőpályáról költöztetik át a lovakat. Az ütemtervnél jobban halad az új lelátó és irodaház-együttes építése, amelynek műszaki átadása ez év végéig várható, a teljes átadást a jövő év tavaszára tervezik – mondta lapunknak Galambos Iván, az NL ügyvezető igazgatója. A tavaly 1,35 milliárd forint lóversenyforgalmat lebonyolító NL az idén tíz százalék körüli növekedéssel számol – tette hozzá Galambos.
