BUX 139059.91 1,04 %
OTP 44680 1,59 %
header

lóverseny

01.
07.
23:59

Januárban a Kerepesi úti ügetőn lesznek a versenyek

Eredetileg is Budapesten, a Kerepesi úti ügetőpályára írták ki a januári versenyeket, mondta a NAPI Gazdaság megkeresésére Winkler Tamás, a Nemzeti Lóverseny Kft. és a Nemzeti Lóversenyfogadásszervező Kft. ügyvezető igazgatója, arra az MTI-tudósításra reagálva, amely szerint a hajtók szilveszterkor elbúcsúztatták a pályát. Winkler ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy a látógatók és a fogadások számát, forgalmát tekintve is jól sikerült évbúcsúztató versenyt kezdettől úgy hirdették meg, hogy az utolsó szilveszteri futamokat tartják a nagy múltú lóversenypályán. A Kincsem Parkba tervezett lóversenypálya-komplexum részeként az ügetőversenyek megtartására alkalmas pályának - a beruházó Boygues Hungária Kft.-vel kötött megállapodás szerint - március elejéig kell elkészülni, ám az igazgató reményeit fejezte ki, hogy ez előbb is megtörténhet. Addig azonban a régi pályára hirdetik meg a versenyeket, amelyekre a korábbiaknak megfelelő rendszerben lehet majd fogadni. A galoppversenyeket - az időjáráshoz igazodva - áprilistól kezdik meg a Kincsem Parkban. A tervek szerint az ügető- és galoppversenyek megtartására alkalmas pályakomplexumban alakítják majd ki - a jogerős építési engedély birtokában - a legalább félezer ló elhelyezésére alkalmas istálóhelyeket. B. G.

Szerző(k):
Bubrik Gáspár