BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

labdarugás

09.
12.
06:59

A focitól függ a magyar sportgazdaság

Ami az infrastruktúrát illeti, Magyarország már 2004-ben felkészült lenne a futball Európa-bajnokság lebonyolítására - jelentette ki a sportminiszter. Az olimpia rendezéséről Deutsch Tamás úgy vélekedik, hogy a 11 éves időszakra számolt 3-5 milliárd dolláros fejlesztési költség egy évre eső összegét már ma is elkölti ilyen célokra Magyarország. A sportminiszterrel készült interjú a mai NAPI Gazdaságban olvasható.

Szerző(k):
Economx
08.
13.
23:59

Az NB1-es csapatok negyede szállhat majd be az európai versenybe

A magyar labdarúgás élvonalába tartozó 12 csapat az elmúlt bajnokság során összesen 112 millió forint veszteséget halmozott fel, ám a 2001-2002-es szezonban már 326 milliós eredménytervet tűztek ki célul a klubok. A Magyar Labdarúgó Liga szerint kedvező, hogy megállt az NB1-es csapatok eladósodási folyamata, de a nemzetközi szintű eredmények, illetve az azokhoz kapcsolódó bevételek eléréséhez jelentős tőkebefektetésre lesz szükség. A liga azzal számol, hogy öt éven belül a hazai mezőnyben versenyképes csapatoknál a jelenlegi költségvetési keret megduplázódik, az eredményes nemzetközi kupaszereplésre készülők büdzséjét pedig legalább 400-500 százalékkal kell növelni.

Szerző(k):
Baka Zoltán
07.
22.
23:59

Tőkeemelés az FTC Labdarúgó Kft.-nél

A NAPI Gazdaságnak nyilatkozó Furulyás János FTC-elnök szerint a Fotex Rt.-nek a következő két-három évben csaknem ugyanannyi pénzt, vagyis mintegy 2,4 milliárd forintot kell költenie a focicsapat erősítésére, mint amennyiért megvásárolja az FTC Labdarúgó és Sport Kft. 80 százalékát. Az egyesület a megállapodás szerint minimálisan 10 százalékos szavazati jogot megtarthat magának a kft.-ben a később tervezett tőkeemelés után is.

Szerző(k):
Szegő Miklós Iván