BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
07.
12.
23:59

Kételyek az euróval szemben

Az eurózóna országaiban élők véleménye megoszlik az euró készpénz formában való bevezetésével kapcsolatban: 41 százalékuk szerint a váltás több hátrányt, mint előnyt jelent, míg 37 százalékuk szerint az előnyök meghaladják a hátrányokat - derül ki a francia Ipsos közvélemény-kutató intézet által nyolc országban, 6621 személy megkérdezésével végzett felmérés most közzétett eredményeiből. A legjobban a franciák fanyalognak: közülük minden második a hátrányokat érzi túlsúlyban, míg a közös pénz előnyeiben csak minden harmadik bízik. A legkevésbé bizalmatlanok az olaszok, a spanyolok és a portugálok. Az új fizetőeszköz bevezetésétől - országtól függetlenül - leginkább az alacsony végzettségűek, valamint az idősebb korosztályhoz tartozók tartanak.

Szerző(k):
Sebő Gábor