BUX 138496.80 -0,72 %
OTP 44360 -1,25 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Akvizícióról tárgyal a Fevita

2001. április 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Székesfehérvári Hűtőipari Rt. (Fevita) tegnapi közgyűlése előtt a BÉT egész napra felfüggesztette a részvények kereskedését. A tőzsde arra hivatkozva határozott, hogy az egyik napirendi pontként megtárgyalták egy másik társaság részvényhányadának esetleges megvásárlását, a tranzakcióra vonatkozó javaslatát az igazgatóság szóban terjesztette elő a részvényeseknek.
Lapunk kérdésére Rengel István vezérigazgató a konkrét cég megnevezése nélkül azt nyilatkozta, hogy jelenleg mindössze tárgyalások zajlanak, konkrétumokról nincs szó. A közgyűlés összes napirendi pontját jóváhagyták a befektetők, így a Fevita 6 százalék osztalékot fizet a tavalyi gazdálkodása után.
M. J.

Madarász János
Madarász János

Ez is érdekelhet