A Székesfehérvári Hűtőipari Rt. (Fevita) tegnapi közgyűlése előtt a BÉT egész napra felfüggesztette a részvények kereskedését. A tőzsde arra hivatkozva határozott, hogy az egyik napirendi pontként megtárgyalták egy másik társaság részvényhányadának esetleges megvásárlását, a tranzakcióra vonatkozó javaslatát az igazgatóság szóban terjesztette elő a részvényeseknek.
Lapunk kérdésére Rengel István vezérigazgató a konkrét cég megnevezése nélkül azt nyilatkozta, hogy jelenleg mindössze tárgyalások zajlanak, konkrétumokról nincs szó. A közgyűlés összes napirendi pontját jóváhagyták a befektetők, így a Fevita 6 százalék osztalékot fizet a tavalyi gazdálkodása után.
M. J.
