BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
header

közgyűlés

08.
27.
23:59

Napirenden a Phylaxia tőkeemelése

Szeptember 28-ára hívta össze közgyűlését a Phylaxia Pharma Rt., a napirendi pontok között szerepel többek közt az igazgatóság felhatalmazása a régóta halogatott tőkeemelésre, illetve stratégiai együttműködés kialakítása az írországi Cross-Vet céggel. Az igazgatóság beszámolót tart a társaság gazdálkodásáról, illetve ismerteti a cég reorganizációjának további terveit. A Phylaxia egyébként szerény, 4 millió forintos konszolidált nyereséggel zárta az idei első félévet, ami a tavalyi katasztrofális veszteségek után akár sikerként is elkönyvelhető.

Szerző(k):
Mezősi Tamás
08.
15.
23:59

Az Eravis is elfogadja az Arago-ajánlatot

Meglehetősen szűk körű közgyűlést tartott tegnap az Eravis Rt., a határnapig csak egyetlen részvényes, az Arago regisztráltatta magát, így több magánrészvényes csak szavazati jog nélkül vett részt az eseményen. A közgyűlés alig 23 percig tartott, a 241 ezer 744 szavazatot leadó Arago egyedül fogadta el azt az indítványt, amely szerint az Eravis maga is elfogadja 1730 saját tulajdonú részvényére saját főrészvényese, az Arago által tett nyilvános vételi ajánlatát. Mint ismeretes, a 80 százalékos tulajdonos Arago augusztus 23-áig élő nyilvános ajánlatot tett az Eravis részvényeire, az elsőbbségiekre 8000, a törzsrészvényekre 4000 forintos árfolyamon. A társaság tulajdonában lévő 1730 törzsrészvényt korábban dolgozói részvényekből alakították át, azokat a cég 10 000 forintos névértéken vette meg a dolgozóktól, így az ajánlat elfogadásán mintegy 11 millió forintot veszít. A közgyűlés döntött a még meglévő 36 darab dolgozói részvény törzsrészvénnyé való átalakításáról is, így a társaság részvénystruktúráját 287 ezer törzs- és 15 ezer elsőbbségi részvény alkotja. (Utóbbiak egyelőre 10 százalékos osztalékra jogosítanak.) Gránicz János, az igazgatóság elnöke lapunk érdeklődésére elmondta, hogy ha a nyilvános ajánlat során az Arago részesedése eléri a 90 százalékot, a fő tulajdonos haladéktalanul megindítja a kiszorítási eljárást, amely további 30 napot vesz igénybe. Ha az is lezajlik, várhatóan októberben az Eravis egyszemélyes társasággá alakul át, az erről döntő közgyűlés napirendjére kerülhet fel a tőzsdéről történő kivezetés. (NAPI)

Szerző(k):
Korányi Tamás G.
08.
11.
06:59

Konszolidált mérleg az Arago-közgyűlés előtt

Az Arago Befektetési Holding Rt. igazgatósága szeptember 13-ára hívta össze a társaság rendkívüli közgyűlését, amelynek a konszolidált mérleg elfogadásán túl a Domestore nyilvános vételi ajánlatának elfogadásáról is hivatott dönteni. A társaság ugyanis maga is rendelkezik 485 ezer saját részvénnyel, amelyet minden bizonnyal odaad saját fő tulajdonosának. Cikkünk a mai NAPI Gazdaságban.

Szerző(k):
Economx
08.
10.
23:59

Újabb rendkívüli közgyűlés készül a Skálánál

A Skála-Coop kisebbségi részvényeseinek egy 10 százalékot meghaladó csoportja rendkívüli közgyűlés összehívását kezdeményezte a társaságnál. A NAPI Gazdaság információi szerint a stratégiáról szóló beszámoló megtárgyalását, az igazgatóság kezét némileg megkötő alapszabály-módosítást és személyi változásokat napirendjére tűző közgyűlés összehívását három tulajdonos - a Berenberg SA, a Német Befektetési Rt. és egy görög magánrészvényes - szorgalmazza.

Szerző(k):
Molnár Gergely