BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Eravis is elfogadja az Arago-ajánlatot

2001. augusztus 15. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Meglehetősen szűk körű közgyűlést tartott tegnap az Eravis Rt., a határnapig csak egyetlen részvényes, az Arago regisztráltatta magát, így több magánrészvényes csak szavazati jog nélkül vett részt az eseményen. A közgyűlés alig 23 percig tartott, a 241 ezer 744 szavazatot leadó Arago egyedül fogadta el azt az indítványt, amely szerint az Eravis maga is elfogadja 1730 saját tulajdonú részvényére saját főrészvényese, az Arago által tett nyilvános vételi ajánlatát.
Mint ismeretes, a 80 százalékos tulajdonos Arago augusztus 23-áig élő nyilvános ajánlatot tett az Eravis részvényeire, az elsőbbségiekre 8000, a törzsrészvényekre 4000 forintos árfolyamon. A társaság tulajdonában lévő 1730 törzsrészvényt korábban dolgozói részvényekből alakították át, azokat a cég 10 000 forintos névértéken vette meg a dolgozóktól, így az ajánlat elfogadásán mintegy 11 millió forintot veszít.
A közgyűlés döntött a még meglévő 36 darab dolgozói részvény törzsrészvénnyé való átalakításáról is, így a társaság részvénystruktúráját 287 ezer törzs- és 15 ezer elsőbbségi részvény alkotja. (Utóbbiak egyelőre 10 százalékos osztalékra jogosítanak.)
Gránicz János, az igazgatóság elnöke lapunk érdeklődésére elmondta, hogy ha a nyilvános ajánlat során az Arago részesedése eléri a 90 százalékot, a fő tulajdonos haladéktalanul megindítja a kiszorítási eljárást, amely további 30 napot vesz igénybe. Ha az is lezajlik, várhatóan októberben az Eravis egyszemélyes társasággá alakul át, az erről döntő közgyűlés napirendjére kerülhet fel a tőzsdéről történő kivezetés.
(NAPI)

Korányi Tamás G.
Korányi Tamás G.

Ez is érdekelhet