A Mol volt a nap vesztese
Hétfőn negatív hangulat uralkodott az európai, így a magyar tőzsdén is. A vezető részvények közül a Mol árfolyama gyengült a legnagyobb mértékben.
A Mol volt a nap vesztese
Hétfőn negatív hangulat uralkodott az európai, így a magyar tőzsdén is. A vezető részvények közül a Mol árfolyama gyengült a legnagyobb mértékben.
Már lépni kell az olajhatalmaknak
Az OPEC és a szervezet kívüli legnagyobb olajtermelők az olajtermelés visszafogására készülnek, hogy megállítsák az energiahordozó árának utóbbi időszakban tapasztalt csökkenését - mondta Mohammed Hamad Al Rumhi ománi olajügyi miniszter az MTI szerint.
Gyenge kezdés New Yorkban
Veszteséggel indult a kereskedés pénteken az amerikai értékpapírpiacokon az előző napi vegyes zárás után - adta hírül az MTI.
Több havi mélyponton az olajár
Több havi mélypontra esett a kőolaj világpiaci ára pénteken annak hatására, hogy bővült a globális kínálat, miközben a gazdasági növekedés lassulása és a kereskedelmi viszályok éleződése miatt a befektetők a kereslet gyengülésétől tartanak.
Nagy bejelentésre készülhet az USA
Az amerikai hatóságok beleegyeztek, hogy nyolc ország esetében enyhítenek az Iránnal szembeni szankciókon, hogy továbbra is vásárolhassanak iráni kőolajat – jelentette pénteken meg nem nevezett amerikai kormányzati vezetőkre hivatkozva a Bloomberg.