Gáz miatt lép ki Katar az OPEC-ből
Januárban Katar kilép a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetéből (OPEC) - jelentette be Szaad al-Kaabi, Katar új energiaügyi minisztere hétfőn tartott sajtótájékoztatóján.
Gáz miatt lép ki Katar az OPEC-ből
Januárban Katar kilép a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetéből (OPEC) - jelentette be Szaad al-Kaabi, Katar új energiaügyi minisztere hétfőn tartott sajtótájékoztatóján.
Ez vár az autósokra a benzinkutakon 2019-ben
Idén komoly kilengések voltak az olajárban, amelyet leginkább Donald Trump elnök kereskedelmi háborúja és szankciós politikája határozott meg. Jövőre újra a kitermelő országok kezébe kerülhet a döntés, és maradhat a hordónkénti 50 dollár körüli olajár.
A Brent ára 11 százalékkal csökkent
A Brent olajfajta ára a héten 11,3 százalékkal süllyedt, és ezzel már a hetedik egymást követő hetet zárta csökkenéssel továbbra is azokra a félelmekre, hogy nő az olajtöbblet a piacokon - írta az az MTI a Reutersre hivatkozva.
Idei mélypontjára süllyedt a Brent olaj ára
Idei mélypontra esett a Brent olajfajta ára pénteken, eközben a OPEC a termelésének a visszafogására készül, hogy megállítsa a globális olajtöbblet növekedését és az árak további esését.
Nagyot eshet az olajár
Az S&P Global Ratings nemzetközi hitelminősítő szerint jelentősen csökkenhet a kőolaj ára a következő 12 hónapban, de a nyersolaj hordónkénti ára 40 dollár fölött marad.