BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyenge kezdés New Yorkban

Veszteséggel indult a kereskedés pénteken az amerikai értékpapírpiacokon az előző napi vegyes zárás után - adta hírül az MTI.

2018. november 9. péntek, 16:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

New Yorkban a DJIA-30 index 0,16 százalék veszteséget mutatott a kereskedés kezdetén, az S&P-500 index 0,53 százalékkal, a Nasdaq Composite index 0,83 százalékkal gyengült.

A befektetői hangulatot a világgazdasági növekedés lassulásáról kialakult aggodalmak terhelik, ami egyúttal a kereslet várható csökkenése miatt az olajárakat is lejjebb szorította.

Az olajár az októberben elért négy éves csúcshoz képest már húsz százalékkal csökkent. A WTI 1,80 százalékkal hordónként 59,55 dollárra, a Brent 1,43 százalékkal 69,64 dollárra. A Brent ára április óta első alkalommal csökkent 70 dollár alá és a 60 dollár alatti WTI ár is nyolc havi mélypontnak számít.

A dollár 16 havi csúcshoz erősödött a Fed kamatemelési elkötelezettségének ismeretében, az arany ára ezzel párhuzamosan csökkent. Az eurót 0,13 százalékkal jegyezték gyengébben 1,1349 dolláron, az arany ára 1,09 százalékkal 1212,80 dollárra csökkent.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet