BUX 138761.80 0,83 %
OTP 44550 1,3 %
07.
11.
23:59

Módosították a lengyel költségvetést

A lengyel kormány az idei költségvetési deficit növelése és a kiadások lefaragása mellett döntött. A kormány 8,6 milliárd zlotyval felemeli az idei költségvetési deficit-előirányzatot a jelenlegi büdzsében szereplő 20,5 milliárd zlotyról - közölte tegnap Janusz Steinhoff lengyel gazdasági miniszter. Jaroslaw Bauc pénzügyminiszter az MTI jelentése szerint korábban úgy nyilatkozott, hogy 9 milliárd zloty az a legnagyobb összegű emelés, amely még államkötvények kibocsátásával finanszírozható.

Szerző(k):
Barabás János T.