BUX 138423.40 0,58 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Drágán adnák a cseh mobilkoncessziókat

2001. július 1. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csehország a harmadik generációs (UMTS) mobilkoncessziók értékesítéséből összesen legalább 20 milliárd korona (588 millió euró) bevételt vár - jelentette be a prágai távközlési hivatal (CTU) vezetője. A három engedélyt egyenként 6,67 milliárd koronás indulóáron az augusztusban kezdődő aukción kínálnák fel az országban már működő három szolgáltatónak, az 51 százalékban a Cesky Telecom által birtokolt Eurotelnek, a Deutsche Telekom ellenőrizte RadioMobilnak és a kanadai TIW konzorcium többségi tulajdonában lévő Cesky Mobilnak. A Reuters kommentárja szerint a ma már csillagászatinak számító árat, amelyet a CTU még a tavalyi európai UMTS-láz idején állapított meg, a mobilcégek sokallják és legfeljebb a felét hajlandók megadni.

Bana Péter
Bana Péter

Ez is érdekelhet