BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
header

karácsony_gergely

09.
29.
18:31

Karácsony Gergely: túléljük, ha beledöglünk is

Budapesten a város saját bevétele arra sem elég, hogy idén kifizessük belőle a megnövekedett energiaszámlát. Erre a helyzetre nem jelent megoldást, ha bármit bezárunk, megszüntetünk, nem is ebbe az irányba indulunk - írta Karácsony Gergely főpolgármester a Facebook-oldalán. A város más irányba mozdul, energiafüggetlenségre törekszik, de addig is túl kell élni 2023-at - ha azt túlélik az önkormányzatok, akkor bármit kibírnak Karácsony szerint.

Szerző(k):
Domokos Erika
08.
25.
19:31

A főváros erősen veszteséges, de a rezsitámogatásból nem enged

Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes szerint nagy lyukak vannak a főváros költségvetésében. Főként az segítene, ha a kormány utalna 14 milliárd forintot a BKV megnövekedett energiaköltségeire, valamint mikor érkezik meg a 12 milliárdos közösségi közlekedési normatíva. Addig viszont spórolnak a díszkivilágításon, de nem állnak el a szerdán bejelentett rezsitámogatástó.

Szerző(k):
Szabó Dániel