Kórházi klímavészhelyzet: Magyar Péter fontos bejelentést tett az Uzsokiban
A rendkívüli hőségriadó előtt az Uzsoki Utcai Kórházból jelentkezett be Magyar Péter miniszterelnök és Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter. A kormány 3,6 milliárd forintot csoportosított át a kórházi klímaberendezések cseréjére és fejlesztésére, a munkálatok pedig már 32 intézményben megkezdődtek. A kabinet szerint a cél, hogy a nyári hőhullámok idején ne maradjanak el műtétek és kezelések a meghibásodó hűtőrendszerek miatt.








